Неділя, 25.08.2019, 17:17 Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ ШКОЛЯРІВ – ЧЕРЕЗ УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ !!!

Девіз: «Вершити добро і справедливість за будь-яких обставин»

Учнівське самоврядування в Маріупольському НВК№28

Мета-виховання самодостатньої особистості, здатної відповідати за свої рішення та вчинки.

Принцип – «самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо».

Що нас об’єднує - прагнення зробити життя змістовним, радісним, цікавим, бажання діяти разом.

Що для нас найдорожче – свобода думки, особистість.

Про кого турбуємося-про менших і слабших за нас, одне про одного та про тих, хто в біді.

Що нам допомагає жити-гра, фантазія, вигадка, те, що ми вирішуємо і робимо самі.

Ми співпрацюємо-з усіма, кому зрозумілі і не байдужі наші інтереси, справи, хто готовий нам допомогти.

Ми самі вирішуємо-які справи, свята нам проводити.

Якщо ти з нами-знайдеш друзів серед ровесників і дорослих, зможеш проявити себе, не залишишся сам у роботі та біді.

В основі шкільного самоврядування в НВК№28 лежать принципи:

а) демократизація та процесу; гуманізація виховного процесу

б)зв’язок виховання з реальним життям;

в)виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності;

г) єдність вимог і поваги до особистості;

д)послідовність, систематичність виховних впливів;

е)відповідність віковим та індивідуальним особливостям учнів;

є)свідомість, самодіяльності та активності учнів.

Метою роботи дитячого самоврядування є згуртування учнівської молоді на корисні, добрі справи, виховувати в них кращі риси громадянина України, захищати їх права, інтереси, робити життя учнів насиченим і цікавим.

Основними функціями є:

• організаторська – самостійно керує свою суспільно корисною діяльністю;
  • виховна – стає носієм моральних переконань;
  • стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносин.

Основні заповіді в діяльності учнівського самоврядування:

• Робити добро!
  • Любити своїх близьких!
  • Допомагай іншим людям!
  • Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!
  • Знайди свою мету в житті!
  • Пізнай світ і себе!
  • Внось у своє життя новизну!

Шкільний кабінет міністрів є постійно діючим органом учнівського самоврядування в нашому закладі. На учнівську конференцію запрошуються представники кожного шкільного міністерства, які є лідерами. Основною метою є виховувати у учнів активну життєву позицію, підготувати до дієвої участі в демократичному управлінні суспільством. Така модель учнівського самоврядування сприяє виробленню в учнів певних якостей:

• відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо;
  • принциповість – уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих;
  • самостійність;
  • готовність, залежно від конкретних умов, знаходити правильне рішення, долати труднощі;
  • творче ставлення до дійсності;
  • вміння виявити ініціативу, вносити в будь-яку справу свої зусилля, думки, пропозиції.
  • ► Положення про парламент
  • Правила поведінки здобувачів освіти НВК№28